Co napsali naši klienti

ZÁKAZNICKÉ
REFERENCE

Jak se bydlí v modulární domkách opravdovým zákazníkům? Co si nejvíce pochvalují? Jak je překvapil termín dodání? A je to celé opravdu energeticky úsporné?

Renata M.

Před časem jsem se ocitla v situaci, kdy já a má dcera jsme přišly o domov. Po nějaké době nouzového bydlení jsem se od kamarádky dozvěděla o malém dřevěném domku v sousedním městě. Vypravila jsem se tam podívat a náhodou potkala majitele, který mne ochotně provedl. Dům mne velice zaujal svou útulností, v ten moment jsem věděla, že je to přesně to, co hledám pro mne a dceru. Začala jsem jednat s firmou Modulární domky. V následné smršti událostí mohu zdůraznit jako zajímavost, že dům byl kompletně připraven k obývání dříve, než jsem zakoupila pozemek a sehnala všechna potřebná povolení k realizaci stavby. Okamžik předání klíčů Ing. Zouharem byl jeden z mých nejsilnějších životních prožitků… Klíče neotvíraly jen dveře do nového domu, ale i do nového života.

 

Pan Braveny, Tvorovice

Energeticky fantasticky úsporné.
Je to paráda.
Dát si pozor na přívod vody mezi zemí a domkem.
Oproti starému baráku nebe a dudy.

MUDr. Kučera, Rychnov nad Kněžnou

Začátek letošního roku byl pro mne a mé děti poznamenán tragickými událostmi, v jejichž důsledku jsme se ocitli před nutností odstěhovat se z našeho starého domu a začít hledat nové místo a vlastně i nový způsob žití. Pro všechny bylo těžko představitelné nastěhování někam, kde již žil někdo jiný, někde kde jsou stopy jeho „osudu“, života. Nový začátek a vše co bylo za námi, nás směřoval k nutnosti novostavby. Náhodné brouzdání po internetu nás nasměrovalo i na možnost modulárního domu. V prvním rozhodování byl ohromující krátký čas, za který bylo možné dům postavit a v druhém rozhodnutí i cenová přijatelnost celé stavby. Od definitivního rozhodnutí a podpisu smlouvy s firmou uplynulo jen tři a půl měsíce a stavba stála na svém místě. Následoval proces dokončovacích prací a za další tři týdny jsme se mohli nastěhovat do plně funkčního domu a začít znovu žít jinde a jinak…

JAKÉ JSOU VÝHODY A JAKÉ JSOU NEVÝHODY SYSTÉMU STAVBY „MODULÁRNÍHO DOMU“?

 1. Samotná stavba jednotlivých modulů probíhá ve firmě, nikoliv na pozemku
 2. V rámci přípravy projektu není zadavatel stavby vázán typovým projektem, který vám určuje i dispozice interiéru. Jediným omezením jsou maximální možné rozměry modulu. Ty lze libovolně poskládat a propojit, zdi nemusí být ani v pravých úhlech, lze tvořit i velké místnosti. Tím vzniká pro lidi s fantazií a konkrétní vizí, v dnešní době typovými projekty zahlceného trhu, bezpočet možností na vytvoření zajímavého vlastního uspořádání domu.
 3. V rámci samotné stavby vidím jako nespornou výhodu možnost uložení stavby na piloty, což je například výrazně levnější řešení oproti základové desce.
 4. Výraznou „nadhodnotou“ při celé realizaci je velice vstřícný přístup firmy k požadavkům zadavatele. Stejné je to i v rámci dokončovacích prací na místě.
 5. Každá stavba nese i úskalí a nepříjemné situace. Při stavbě podobného charakteru, v rámci dokončovacích prací, se stavebník setká s mnoha problémy, kdy se na jednom místě musí sejít více stavebních profesí a tedy dalších firem. Tam se ocitáte pod velkým tlakem, kdy jsou současně dělány práce, které by se při klasické a pomalé výstavbě fázovaly po sobě. Situace je psychicky náročná i při jejím krátkém trvání (v našem případě tři týdny). Ale i v tomto okamžiku velice dobře fungovala komunikace s firmou Modulární domky, která vyvíjela tlak na firmy účastnící se dodělávek a tím i chránila částečně psychiku zadavatele.
 6. Při plánování stavby doporučuji klást důraz na způsob pokládání podlah a na výběr materiálu. Je potřeba si uvědomit, že dům je ve své podstatě velká rezonanční skříň. Pro milovníka naprostého klidu mohou být rychlé kroky dětí nebo domácího zvířectva určitým rušivým momentem.
 7. Materiál, ze kterého je dům zhotoven a možnosti výrazných variací, umožňují funkční propojení interiéru domu s exteriérem zahrady. Obytný prostor se může stát součástí zahrady a zahrada součástí interiéru. Stavba samotná má svou výraznou estetickou hodnotu. Závěrem, při plánování stavby jsme se setkali s dalším člověkem, který volil modulární stavbu v době své životní nouze, stejně jako my. Ačkoliv jsme jednali a začali stavět v nouzi, nejsou modulární domy nouzovým obydlím, ale plnohodnotnou stavbou, která splnila naše očekávání.
Klientka, Merklovice

Firma MODULÁRNÍ DOMKY nám postavila sen, na který jsme spoustu let čekali a oni nám ho konečně splnili. Když jsme se rozhodli, že domek chceme, podepsali jsme smlouvu a vše se rozběhlo. Po pár týdnech jsme dostali od majitele firmy první fotky domku. Bylo úžasné vidět, jak roste. Posléze jsme vybírali okna, střechu, dveře, podlahu… Také jsme měli možnost domek vidět v průběhu stavby a pak jsme se už těšili, až nám ho dovezou. Když nám domek přivezli, usadili, smontovali obě části k sobě, dodělali poslední úpravy a my jsme se mohli po pár týdnech nastěhovat, bylo to skvělé. Nyní už v domku pár měsíců spokojeně žijeme a veškeré drobnosti, které se objevily, jsme s majitelem firmy kladně dořešili.

 

VÝHODY MODULÁRNÍCH DOMKŮ

 • Lze i bez stavebního povolení
 • Bydlíte do tří měsíců
 • Kolaudovatelné
 • Vhodné k celoročnímu bydlení
 • Nízkoenergetické dřevostavby

Uskutečněte svůj sen,
kontaktujte nás!

Nebo nám jen zanechte svůj telefon a my Vám zavoláme zpátky.